Jak bojovat proti zarostlým chloupkům

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Zarostlé chloupky

Po depilaci voskem a výjimečně cukrovou pastou se některé ženy potýkají s takovým problémem, jako jsou zarostlé chloupky. Mnozí si kladou otázku, jak se jich zbavit. Nejedná se pouze o kosmetickou vadu. Zarostlé chloupky mohou způsobovat bolest, zánět a lokální zvýšení teploty. Pojďme se podívat, jaké přípravky na zarostlé vlasy vám mohou s tímto problémem pomoci. 

Obsah

Roll-on přípravek proti zarůstání chloupků

Pokud se depilujete, ve vaší kosmetické taštičce nesmí chybět roll-on sérum s kyselinou salicylovou nebo glykolovou. Tyto látky pomohou udržet folikuly otevřené, aby chloupky nezarůstaly do kůže. Sérum exfoliuje pokožku, čistí póry a odstraňuje kožní maz a odumřelé částice epidermis. Aplikujte kyselinu glykolovou na zarostlé chloupky pravidelně na pokožku a vaše chloupky porostou bez podráždění. Ale nepoužívejte tyto produkty, pokud již máte problém. Mohou dále dráždit poškozené místo.

Léčivý olej

Přípravky na zarostlé chloupky mohou být užitečné při péči o pokožku. Heřmánkový nebo tea tree olej zjemňuje pokožku a pomáhá předcházet zarůstání chloupků. Díky svým antibakteriálním vlastnostem lze tea tree olej použít k boji proti infekci a zánětu na kůži.

Používání přípravků na zarostlé chloupky na linii bikin a dalších partií je velmi snadné a pohodlné. Stačí jej alespoň jednou denně jemně vetřít do pokožky, abyste pocítili znatelný účinek.

Peeling na zarostlé chloupky

Speciální domácí péče by měla začít hloubkovým čištěním pleti mechanickou exfoliací. Musíte s ní začít nejdříve 4-6 dní po depilaci. Jednou nebo dvakrát týdně po dobu 3-5 minut je třeba pokožku drhnout lehkými masážními pohyby.

Procedura peelingu urychluje exfoliaci keratinizovaných šupin, stimuluje proces obnovy buněk a usnadňuje růst chloupků. Peelingy s mandlovým olejem, stejně jako speciální čistící gel, dokonale zvládají tento úkol. Upozorňujeme, že nadměrná exfoliace má opačný účinek. Pokud používáte peeling každý den, může to způsobit poškození pokožky a podráždění.

 

Sugaring

Depilace cukrovou pastou a zarůstající chloupky

Když nedojde k zánětu, depilace cukrovou pastou může a měla by být provedena. Poskytuje lehkou exfoliaci a pomáhá chloupkům proniknout na povrch pokožky.

Pokud dojde k zánětu, pasta by se neměla aplikovat na problémovou oblast. Během procedury je třeba se vyhnout jakémukoli kontaktu s touto oblastí.

Zánět poznáte podle otoku a zarudnutí kůže. Svědění, bolestivost a pocit celkového nepohodlí svědčí o jeho aktivní fázi. Malé záněty lze léčit domácí péčí. V obtížných případech byste se měli poradit s lékařem.

Zarostlé chloupky po depilaci cukrovou pastou jsou problémem nejen pro klienta, ale i pro kosmetičku. Proto je důležité kontaktovat zkušenou kosmetičku, ktera poradí vhodné produkty pro péči o pleť . Klient musí samozřejmě dodržovat doporučení kosmetičky. V tomto případě si užijete hladkou pokožku s minimálním rizikem zarůstání chloupků.

Sdílejte tento příspěvek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Veronika Macková

Veronika Macková

Mé jméno je Veronika Macková a v oboru kosmetiky a depilace pracuji již 5 let.
Oblast kosmetiky a péče o tělo a pleť mě baví a naplňuje už od mládí. S návštěvou kosmetických salonů a péčí o pleť jsem začala již ve svých šestnácti letech. Právě mé sklony k péči a cit pro krásu mně dovedly tam, kde jsem teď. Splnila jsem si sen a vybudovala svůj kosmetický salón, na který jsem velmi hrdá.

Čtěte dále